Kürtaj ne kadar sürer ?

Kürtaj ne kadar sürer ? işlem kaç dakikada biter, kürtaj sonrası aynı gün çalışmaya devam edebilirmiyim ? kürtajda hangi anestezi çeşidi tercih edilmelidir ? kürtaj fiyatları ne kadardır ? Kürtaj yasasına göre en fazla kaç haftaya kadar çocuk aldırılabilir, İstanbul'da kürtaj yapan yerler nereleridir ? şeklinde kafanızda sorular varda lütfen okumaya devam ediniz ama okumak zor geliyorsa İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi  dan arayarak kürtajın ne kadar süreceğini ve güncel kürtaj ücretlerini öğrenebilirsiniz, yada size daha cazip geliyorsa WhatsApp  den yazarakta bilgi sağlayabilir veya kürtaj fiyat listesini alabilirsiniz.

Kürtaj fiyatları 2019 : İstanbul'da kürtaj fiyatları çocuk aldırma işlemini yapan kısıtlı sayıda doktorun belirlediği bağımsız ücretlere değişebilir. Başka bir gebelik sonlandırma maliyet belirleme kriteride gebelik haftasıdır, geldiğinizde ultrasonla inceleme yapıyor ve kaç haftalık gebe olduğunuzu günü gününe çıkartıyoruz, bu durumda 10 hafta sınırını aşmadığınız sürece kürtaj yaptırabilirsiniz ama 10 haftaya yaklaşan her hafta adım adım kürtaj maliyetinizi arttırır.

Resmi kürtaj süresi : Gebelik sonlandırmada vakum kullanıldığı için yani rahiç içine herhangi bir kesici cihaz sokmadan yapıldığı için kürtajda resmi süre 10 dakika kadardır, lokal anestezi yapıldığı için yani rahim girişi uyuşturulduğundan dolayı ağrı hissetmezsiniz.

Kürtaj ne kadar sürede yapılır : Muayenehanemize geldiğinizde 5 dakika ilk görüşme, 5 dakika ultrasonografi ve 10 dakika kürtaj süresi olmak üzere toplam 20 dakikada yürüyüp gidebilirsiniz.

Genel anestezi ile kürtaj olanlar : Genel anestezi kendisine ait hayati riskler içerdiği için gebelik sonlandırma müdahalesi olan küretajda uygulanmaz, eğer bu etik kural çiğnenir ve genel anestezi altında kürtaj yapılırsa %1 e yakın genel anestezi ölüm riski hastaya yüklenmiş olur.

Bebek aldırma işlemi ne kadar sürer ? : Başlamış bir gebeliği isteğa bağlı olarak sonlandırmak sandığınızdan çok daha kısa sürer, vakumlu kürtajda bu süre yaklaşık 10 dakikadır.

Kürtaj olurken acı duyulur mu ? : Dilatasyon ve vakum yapmadan önce rahim girişi yani dilatasyon uygulanacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur, birka dakika uyuşması beklenir ve gebelik sonlandırma işlemi dakikalar içinde sonuçlandırılır. Bu süreçte acı hissetmezsiniz.

Kürtaj ne kadar fiyat ? : İstanbul'da kürtaj maliyetlerinin ne kadar olduğuna yanıt verebilmek için öncelikle sizin kaç haftalık gebe olduğunuzu bilmemiz gerekir. Jinekologların tama yakını kürtaj fiyatı tespit ederken gebelik haftanızı hesaba dahil ederler.

Lokal anestezi ile kürtaj acı verir mi ? : Uygun dozda verilen lokal anestezi kürtajda acısız uygulama ortamı yaratır, ama aceleci davranıp doku uyuşması gerçekleşmeden işleme başlanırsa hasta bunu hissedebilir.

Kürtajdan sonra kanama kaç gün sürer ? : Vakum kürtajda sadece rahimde tutunmuş olan gebelik kesesi alındığı fazla bir kanama beklenmez, bazı hastalarda birkaç damladan fazla kanama olmaz iken bazılarında ilerleyen günlerde adet bezeri ve miktarında kanamalar olabilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj sonrası cinsel ilişki nasıl olmalı

Kürtaj fiyat ekşi