Kürtaj fiyat 2019

Kürtaj fiyatları başlığı altında isteğe bağlı gebelik sonlandırmada en güvenli yol halen kürtajdır, son 20 senedir uygulanmakta olan ve kesici, delici alet kullanılmadan gerçekleşen vakum kürtaj ülkemizde yasal olarak en fazla 10 haftayı geçmeyen gebeliklerde isteğe bağlı uygulanabiliyor, İstanbul Avrupa yakasında kürtaj fiyat 2019 aralığının kaç paradan başladığını ve gebelik haftasına göre gebelik sonlandırma ücretlerinin nasıl değiştiğini öğrenmek için Bakırköy'deki muayenehaneyi arayabilirsiniz, veya WhatsApp  üzerinden yazarak güncel kürtaj fiyat listesini isteyebilirsiniz. Ayrıca kürtajın nasıl yapılıdığını, kaç dakika sürdüğünü, aynı gün iş hayatına kaldığınız yerden devam edip edemeyeceğinizi, vakum kürtajda hangi anestezi çeşidinin daha uygun olduğunu, kürtaj esnasında acı veya ağrı hissedilip hissedilmediğini, kürtaj sonrası kanama olup olmayacağını, kürtaj yasasına göre evli bayanların eş iznini nasıl almaları gerektiği, başka erkeklerden gebe kalan evli kadınların nasıl kürtaj yaptırabileceği, 18 yaş altı bayanları kürtaj için ailelerine nasıl bir kağıt imzalatmaları gerektiğini WhatsApp üzerinden sorabilirsiniz.

Vakum kürtaj fiyatları

Vakum kürtaj fiyatları bilgisini öncelikle vermek gerekirse 2019 senesinde çoçuk aldırma maliyetlerinde önemli bir değişiklik olmadığı ile lafa başlayabiliriz, hamileliği vakumlu kürtajla sonlandırma ücretleri hamilelik haftası ile paralel olarak artar, genellikle hafta rakamı belli bir maddi değerle çarpılarak hesaplanır.

Gebelik haftası hesaplama : 

Kaç haftalık hamile olduğunuzu kesin olarak ultrasonla baktırarak öğrenebilirsiniz, ama doktora gitmeden öncede üç aşağı beş yukarı hesaplayabilirsiniz, bunun için son adet tarihinizi biliyor olmanız gerekir, son adetin ilk gününden itibaren günümüze kadar aradaki haftaları sayarsanız kaç haftalık hamile olduğunuzu tahmin edebilirsiniz.

Vakum kürtaj nasıl yapılır ? : 

En güvenli gebelik sonlandırma metodu olan vakumlu kürtaj lokal anestezi yani sadece rahim girişinin uyuşturulması ile gerçekleşir, kesici veya delici alet kullanılmaz, negatif hava basıncı ile gebelik kesesi alınır, işleme başlamadan önce ve kürtaj sonrası rahim boşluğu ultrasonla incelenir ve parça kalmadığından emin olunur.

Kürtajda anestezi seçimi : 

Vakum kürtaj rutin olarak lokal anestezi ile yapılır, 15 dakika kadar süren işlemden sonra hasta kalkıp yürüyüp gidebilir, eski zamanlarda kazıma kürtaj yapılırdı ve travmatik olan işlem kanamalı ve ağrılı geçerdi, bu durumda genel anestezi uygulanırdı, günümüzde vakum kürtajı genel anestezi ile yani tam uyutarak yapmak tıbbi etiğe aykırıdır, bunun sebebi ise genel anestezi uygulamasının kendine ait hayati riskler içermesidir.

Kürtaj sonrası bakım : 

Çocuk aldırdıktan sonra bir hafta kadar cinsel ilişkiye girmenizi tavsiye etmiyoruz, bunun sebebi rahim içi enfeksiyon riskidir, kürtajdan sonra ağrı ilk günlerde hafif olabilir, herhangi bir ağrı kesici kullanabilirsiniz, kürtaj sonrası kanama vakumla yapıldığı için fazla olmaz ilk günlerde günde birkaç pet kirletebilirsiniz.

Kürtaj ücretleri : 

İstanbul Bakırköy'de 10 haftayı geçmeyen vakalarda isteğe bağlı vakum kürtaj yapılmaktadır, kürtaj fiyat hesaplamada ise gebelik haftası esas alınır, gebelik testlerinin yeni pozitif olması ile 4 haftalık kabul edilen gebelik haftası arttıkça bebek aldırma maliyetinizde artacaktır, hamilelik durumunuza göre kürtaj fiyatı almak için arayabilir, ayrıca WhatsApp den güncel kürtaj fiyat listesi isteyebilirsiniz.

18 yaş altı kürtaj nasıl yapılır ? : 

16 yaşını doldurmuş bayanlar anne veya babasının imzası ile kürtaj olabilmektedir, anne veya baba yanlarından gelemiyorlarsa kimlik fotokopilerine " kızım ... nın kürtajına izin veriyorum " isim soyad imza şeklinde bir kağıt imzalayıp kürtaj olacak kişiye teslim etmeleri gerekir.

Kürtajda eş rızası : 

Ülkemizde yürürlükte olan kürtaj yasasına göre resmi nikahla evli bayanların isteğe bağlı kürtajları için eş izni gerekir, eş gelemiyorsa yukarıdakine benzer bir belge gerekir.

Başka erkekten hamile kalan evli bayanlarda kürtaj : 

Resmi nikahla evli olduğu erkek dışında başka birinden gebe kalan bayanların kürtaj olabilmeleri için devam eden bir boşanma davası varsa dosya fotokopisi ile kürtaj yaptırmaları inisiyatif dahilindedir.

Kürtaj fiyatları kadınlar kulübü ve yorumlar sayfalarında geniş olarak tartışılmaktadır, kürtaj fiyatları ekşi sözlük ve diğer forumlarda tartışılmaktadır, kurtaj fiyatlari ozel hastanelerde genelde az daha pahalıdır,  kürtaj fiyatları 2019 yılında pek değişmedi, kürtaj fiyatları ankara ve İstanbul belirleyici olmaktadır, kadın kürtaj fiyatları devlet hastanelerinde daha ucuzdur, kürtaj ücretleri gebelik haftasına göredir,  kürtaj fiyatları istanbul Bakırköy için arayınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ne kadar sürer ?

Kürtaj sonrası cinsel ilişki nasıl olmalı

Kürtaj fiyat ekşi