Kürtaj Fiyatları İstanbul

İstanbul'da çocuk aldırma ücretleri yaklaşık olarak ... tl den başlayarak gebelik haftasına göre artıyor , öncelikle adet gecikmesi olan bayanların en az 4 haftalık gebelik durumu olabileceğini hatırlatarak kürtaj fiyatı gebelik haftasına göre nasıl hesaplanıyor anlatalım . Gebelik haftası hesaplarken en fazla yapılan yanlış cinsel ilişki zamanınından itibaren saymaya başlamaktır , oysaki gebelik haftası son adet tarihinden itibaren hesaplanır , bu durumda adetinizin geciktiği ilk gün eğer gebelik varsa bu 4-5 haftalıktır ve en küçük gebelik olarak 4 hafta bahis konusu edilir. Bu durumda İstanbul'da kürtaj yapılan yerlerde çocuk aldırma fiyatları 4 haftalık gebelik için ... tl , 5 haftalık gebeliklerde  tl , 6 haftalık bir hamilelik varsada  tl gibi fiyatlar şeklinde oluşacaktır. Kürtaj öncesi yapılan muayene ve ultrason gibi incelemelerde ayrıca ek bir ücret genellikle istenmez. İstanbul'daki jinekoloji muayenehane telefonlarımız hergün yüzlerce defa çalıyor ve genellikle hastalar kürtaj fiyatları kaç paradır veya kızlık zarı dikimi fiyatı nekadardır diye soruyorlar , ayrıca kürtaj nasıl yapılır , kızlık zarı nasıl dikilir diye soranda çok , bunların dışında gebelik takibi gibi konular daha az soruluyor. Bu yazımızda kürtaj konusunu biraz daha genişletmeye çalışıyoruz.

Kürtaj nasıl yapılır ?

2019 yılında İstanbul'da kürtaj nasıl yapılır diye soranlara genellikle vakum küretaj ile yapılır cevabını veriyoruz. Gerçektende vakum kürtaj şu anda dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile gebelik sonlandırmada kullanılan yegane metod olarak durmaktadır , heniz daha gelişmiş ve işlemi daha pratik hale getirecek bir sistem yoktur. Temel olarak lokal anestezi altında gerçekleştirilen 10 dakikalık bir müdahale olan küretajda collum uteri dilatasyonu , karmen kanülünün colluma yerleştirilmesi , negatif basınçla gebelik kesesinin dışarı alınması , ve kürtaj sonrası hastanın yeniden ultrasonla incelenerek rahim içinde parça kalmadığından emin olunması işlemleri yapılır.

Gebelik testleri


Cinsel aktiviteniz az veya çok olsun hiç farketmez , üreme çaığındaki her bayan çantasında bir gebelik testi taşımalıdır bence ve adet gecikmesi durumunda derhal kendisi bu testi uygulayarak hemile olup olmadığını tespit etmelidir. Birçok ülkede olduğu gibi bizim ülkemizdede gebelik testleri subvanse edilip ucuzlatılmıştır . Size en yakın eczaneden 5 - 10 tl arası gebelik testi fiyatları ile bir ürün alıp kendiniz hamilelik testi uygulayabilirsiniz.

Vakum kürtaj


Eski dönemlerdeki nerdeyse kabak dolması oyar gibi rahim içinin komple kazınması ile gerçekleştirilen kazıma kürtaj metodu vakum kürtajın geliştirilmesi ile rafa kaldırıldı. Onun yerine ultrasonla gebelik kesesinin görüntülenmesi ardından coca cola pipetine benzer karman kanülü ile gebelik kesesinin dışarı emilmesinden oluşan vakum kürtajı geçti.

Kürtaj sonrası


Kürtajdan sonra bazı konulara dikkat etmekte büyük fayda vardır. Özellikle ilk 10 gün denize ve havuza girilmez , ayakta banyo yapılır , küvete oturulmaz , cinsel ilişkiye girilmez.
Kürtaj sonrası ilk adet yaklaşık 40 gün sonra başlayacaktır merak etmeyin. Ayrıca kürtaj sonrası hamilelik konusunda şüpheleriniz varsa merak etmeyin , ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz.

Kürtaj videosu


Kürtaj yani çocuk aldırma işleminin videoya çekilerek youtube.com veya vimeo gibi sitelere yüklenmesi genel tıp etiğine ve kanunlara aykırıdır , dolayısı ile kürtaj videosu çekilip yayınlanmasına karşıyız , ayıca internette bulduğunuz kürtaj videlarıda genellikle latin Amerika ülkelerinde illegal ortamda çekilmiş görüntüler olup izlenmesi sakıncalıdır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ne kadar sürer ?

Kürtaj fiyat 2019

Kürtaj fiyat ekşi